Eser Hakkında:
Genetiği değiştirilmiş organizmalarla üretilen gıdalar birçok ülke tarafından yasaklanmıştır. Aynı şekilde üretilen hayvan yemleri ise bazı ülkelerde serbestçe pazarlanmaktadır. O yemle beslenen hayvanları yemenin hiçbir yan etkisinin olmayacağı aldatmacasıyla insan sağlığı tehlikeye düşürülmektedir.

Gen mühendislerinin insan embriyonu üzerindeki mimari çalışmaları ise oldukça vahim sonuçlara gebe. Doğacak insan, doğanın çizdiği paralelin dışında, kendisinden başka birinin ona uygun ve reva gördüğü ısmarlama ve de suni bir yaşam felsefesini kabul edecek mi? Kendisiyle barışık mutlu bir yaşamı olabilecek mi?

(Genetik araştırma ve gen teknolojik gelişmeler; beslenme, sağlık ve ömür süresini uzatma gibi biyopolitik hedeflerin ışığı altında haklı gösterilmektedir. İnsan eli ile yapılan ve doğal olarak büyüyüp gelişen arasındaki fark, şimdikilerin, gelecektekiler üzerindeki iktidarıdır. -Jurgen Habermas)
Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar
https://kemalarslanart.com/eser/907-anadolu-kadininin-sosyo-antropolitik-gorunumu/,https://kemalarslanart.com/eser/909-kontemplativa-%e2%86%92-derin-dusunce/