Eser Hakkında:
Neo liberalizm rejimi ile yönetilen bazı ülkelerde devlet, ekonomiyi yöneten sanayici ve bilim insanlarıyla, iç içe, tek bir amaç yönünde ortaklaşa yönetirler. İcraatlarına karşı oluşacak 68 kuşağına benzer reaksiyonları minimum düzeyde tutabilmek için yönetici gruptan DERİN DÜŞÜNCE sahibi uzmanlar daimi bir arayış içinde olmak zorundadırlar. Amaçları, böyle bir reaksiyona kalkışması muhtemel toplumu kandırmak, verecekleri bir parmak balla onları kendi kamplarına kazandırmaktır. Arzuladıkları böyle bir statünün kazanılması ve devam ettirilmesi onlar için hayati bir önem taşımaktadır. Bu gayeye ulaşmak için kullandıkları araçlardan bazıları:

Medyanın kontrol altına alınması, gerçek tarihin değiştirilmesi, devlet sırrı diye bir çok haberin gizlenmesi, aslı olmayan veya değiştirilerek sunulan yalanlar, liyakatin askıya alınması, değer yargılarının esnetilerek zamanla değiştirilmesi, kanunların duruma göre değişik yorumlanması.

Böyle derin düşünen negatif stratejistler her türlü devlet yardımından maksimum düzeyde yararlanırken, pozitif derin düşünce strateji ustalarının önü kesilmekte, sesleri kısılmakta, türlü yalanlarla çok yönlü tacize uğramaktadırlar.
Kontemplativa → Derin Düşünce
https://kemalarslanart.com/eser/908-genetigi-degistirilmis-organizmalar/,https://kemalarslanart.com/eser/910-kadina-siddet/